Dzisiaj jest wtorek, 18 czerwca 2024 roku. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli.


Czołowe zderzenie karetki z osobówką

Interwencje OSP Brusy - środa, 20 lipca 2016 r.

Dzisiaj o godzinie 10: 39 zastępy SLRT Ford oraz GBA 4/16 MAN zadysponowane zostały do wypadku drogowego na trasie Brusy – Męcikał, Męcikał Spierwia.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, iż doszło do czołowego zderzenia samochodu osobowego marki Honda Civic, w której podróżowała jedna osoba z karetką pogotowia marki VW Crafter (4 osoby), która alarmowo transportowała pacjenta do szpitala w Chojnicach, następnie siła zderzenia zniosła Hondę na przeciwny pas ruchu, czego skutkiem było zderzenie z samochodem ciężarowym marki Scania z naczepą. Pacjent oraz obsługa karetki jeszcze przed naszym przybyciem zdołali się wydostać na zewnątrz pojazdu natomiast kierująca samochodem osobowym była uwięziona w pojeździe.
Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odcięciu zasilania z pojazdów, wykonaniu dostępu do poszkodowanej osoby za pomocą narzędzi hydraulicznych w celu jej ewakuacji z pojazdu, zabezpieczeniu miejsca lądowania śmigłowca LPR niedaleko miejsca zdarzenia w Męcikale – Strudze, który przetransportował poszkodowaną do szpitala w Gdańsku oraz pomocy Policji w zorganizowaniu objazdu miejsca wypadku, gdyż droga w tym miejscu była nieprzejezdna przez ponad dwie i pół godziny.
Przyczyny wypadku ustala Policja.W działaniach udział brały:
OSP Brusy - GBA 4/16 MAN
OSP Brusy - SLRt Ford Transit
JRG Chojnice - GLBA 1/1 Iveco
OSP Męcikał - GBA 2,5/16 Mercedes
JRG Chojnice - Grupa operacyjna
Zespół Ratownictwa Medycznego "P" Brusy
Zespół Ratownictwa Medycznego "S" Czersk
Zespół Ratownictwa Medycznego "P" Chojnice
Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego "Ratownik 3" (baza w Gdańsku)
Policja Brusy
Policja Chojnice

<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 6043 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 333 179