Dzisiaj jest poniedziałek, 24 czerwca 2024 roku. Imieniny Danuty, Jana, Janiny.


Pożar w jednym z marketów w Brusach

Interwencje OSP Brusy - poniedziałek, 15 sierpnia 2016 r.

W dniu 15 sierpnia kilkanaście minut po godzinie piętnastej zadysponowani zostaliśmy przez SK KP PSP do pożaru w jednym z marketów w Brusach. Natychmiast udaliśmy się pod wskazany adres dwoma zastępami GCBA 5/24 Jelcz oraz GBA 4/16 MAN.

Po przybyciu na miejsce okazało się, iż wewnątrz budynku panuje silne zadymienie. Ratownicy po odcięciu prądu w budynku i wykonaniu dostępu do wewnątrz - market tego dnia był nieczynny – w aparatach ODO oraz wyposażeni w kamerę termowizyjną w sile dwóch rot weszli do środka w celu rozpoznania i zlokalizowania potencjalnego źródła pożaru, który mógł spowodować tak silne zadymienie.  Ze względu na dużą powierzchnię sklepu działania związane z lokalizacją źródła zadymienia były utrudnione, jednak po kilku minutach potencjalne miejsce zostało zlokalizowane i ugaszone. Następnie podjęto działania mające na celu oddymienie i przewietrzenie budynku. W tym celu użyto trzech wentylatorów osiowych. Kolejnym etapem działań wykonywanych przez ratowników, wspomaganych przez zastępy z JRG Chojnice oraz OSP KSRG Leśno, było sprawdzenie nieużytkowego poddasza w celu wyeliminowania ewentualnego czynnika mogącego spowodować nieprzewidziane zagrożenie.

Działania na miejscu zdarzenia trwały ponad dwie godziny.W działaniach udział brały:
OSP Brusy - GBA 4/16 MAN
OSP Brusy - GCBA 5/24 Jelcz
OSP Brusy - SLKw Lublin II
JRG Chojnice - GCBA 5/32 Man
JRG Chojnice - GBA 2,5/25 Renault
JRG Chojnice - SHD-25 MAN
OSP Leśno - GBA 2,5/16 STAR
Policja Brusy
Pogotowie Energetyczne Brusy

<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 3900 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 335 099