Dzisiaj jest sobota, 13 kwietnia 2024 roku. Imieniny Artemona, Justyny, Przemysławy.


Wypadek na trasie Brusy - Mecikał DW235

Interwencje OSP Brusy - poniedziałek, 29 sierpnia 2016 r.

Wczoraj, 28.08.2016 r., kwadrans po godzinie 21 do Stanowiska Kierowania SK KP PSP wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na DW 235 Brusy – Męcikał. Natychmiast do zdarzenia został zadysponowany jeden zastęp naszej jednostki  GBA 4/16 MAN.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, iż doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych – Audi A6, w którym podróżowały dwie osoby, oraz Peugeota 207 w którym znajdowała się jedna osoba. Osobom tym natychmiast została udzielona przez strażaków – ratowników Kwalifikowana Pierwsza Pomoc, a następnie poszkodowani zostali przekazani przybyłym na miejsce ZRM z Czerska i Chojnic.

Działania zastępów z OSP oraz PSP polegały na rozpoznaniu miejsca zdarzenia,  zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu KPP poszkodowanym, pomocy Policji, uprzątnięciu jezdni z pozostałości po rozbitych autach oraz udrożnieniu drogi.

Działania naszego zastępu trwały blisko trzy godziny, a droga, ze względu na charakter zdarzenia oraz bezpieczeństwo ratowników, zablokowana była w obu kierunkach przez kilkadziesiąt minut.W działaniach udział brały:
OSP Brusy - GBA 4/16 MAN
JRG Chojnice - GLBA 1/1 Iveco
Zespół Ratownictwa Medycznego "S" Czersk
Zespół Ratownictwa Medycznego "S" Chojnice
Policja Brusy
Policja Chojnice

<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 4641 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 307 020