Dzisiaj jest poniedziałek, 24 czerwca 2024 roku. Imieniny Danuty, Jana, Janiny.


Sylwestrowy pożar stodoły w Czapiewicach

Interwencje OSP Brusy - piątek, 1 stycznia 2021 r.

Wczoraj, tj. 31.12.2020 około godziny 22:40 zastępy GBA 4/16 i GCBA 5/24 zadysponowane zostały do pożaru stodoły w miejscowości Czapiewice.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastaliśmy w pełni rozwinięty pożar drewnianego budynku gospodarczego. Na miejscu rozpoczynał działania zastęp GLAM 8/8 z OSP Czapiewice, który to zbudował pierwszą linię główną oraz przygotował zasilanie dla naszych pojazdów. Sytuacja była niebezpieczna, ponieważ ogień zagrażał sąsiadującemu drewnianemu budynkowi gospodarczemu oraz budynkowi mieszkalnemu. Do miejsca pożaru natychmiast zbudowano kilka linii gaśniczych, które działały w natarciu oraz w obronie. Po ugaszeniu widocznych zarzewii ognia przystąpiono do rozbiórki spalonego obiektu. Następnie należało przerzucić oraz przelać składowane w budynku bele słomy. Bardzo pomocna okazał się być ładowacz, tzw. cyklop, który znacząco przyśpieszył działania.
Działania przybyłych zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, budowie linii gaśniczych oraz zasilających, ugaszeniu ognia, rozbiórce zniszczonego obiektu oraz przelaniu tlących się elementów, przerzuceniu oraz przelaniu składowanej wewnątrz słomy i sprawdzeniu terenu za pomocą kamery termowizyjnej w celu znalezienia ukrytych ognisk.
Po około 4 godzinach zastępy wróciły do bazy.

O godzinie 00:00 obecne na miejscu zastępy oraz policja uczciły rozpoczęcie nowego roku włączając syreny.

Fot. J.Sz. P.B. K.C. R.W. K.K.W działaniach udział brały:
OSP Brusy - GBA 4/16 MAN
OSP Brusy - GCBA 5/24 Jelcz
OSP Leśno - GBA 4,6/24 MAN
OSP Leśno - GCBA 5/32 Jelcz
OSP Czapiewice - GLAM 8/8 Opel
OSP Czarnowo - GBA 2,5/16 Star
JRG Chojnice - GBA 2,5/25 Renault
JRG Chojnice - GCBA 8/40 Renault
JRG Chojnice - Grupa operacyjna
Policja Brusy
Pogotowie Energetyczne

<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 2792 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 335 079