Dzisiaj jest piątek, 24 maja 2024 roku. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny.


Pożar sadzy w kominie w Rolbiku

Interwencje OSP Brusy - środa, 6 stycznia 2021 r.

Dziś, tj. 6.01.2021 zastępy GBA 4/16 i SHD 21 zadysponowane zostały do pożaru sadzy w kominie w miejscowości Rolbik.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia potwierdzono zgłoszenie. Po dokonaniu rozpoznania na poddasze wpuszczono rotę z linią szybkiego natarcia zakończoną lancą kominową w celu dojścia do wyczystki znajdującej się najbliżej źródła pożaru. Dodatkowo rota została wyposażona w aparaty ochrony układu oddechowego co było podyktowane faktem obecności wysokiego stężenia tlenku węgla w miejscu działania. W końcowej fazie działań sprawdzono cały budynek pod kątem obecności czadu.
Działania przybyłych zastępów polegały na zabezpieczeniu i rozpoznaniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu pożaru za pomocą lancy kominowej, oczyszczeniu przewodu z zalegającej sadzy oraz sprawdzeniu pomieszczeń pod kątem obecności tlenku węgla za pomocą urządzenia pomiarowego.
Po około 2 godzinach zastępy wróciły do bazy.W działaniach udział brały:
OSP Brusy - GBA 4/16 MAN
OSP Brusy - SHD 21 Star
OSP Leśno - GBA 4,6/24 MAN
OSP Małe Chełmy - GLAM 8+8 Mercedes

<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 1102 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 327 793