Dzisiaj jest wtorek, 23 lipca 2024 roku. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy.


Dwa niedzielne pożary

Interwencje OSP Brusy - niedziela, 17 stycznia 2021 r.

Dziś, tj. 17.01.2021 kilkanaście minut po godzinie 8:00 zastępy GBA 4/16, GBA 4,1/30/4 i SHD 21 zadysponowane zostały do pożaru komina w naszym mieście.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że doszło do pożaru sadzy w przewodzie kominowym. Po dokonaniu rozpoznania okazało się, że sadze zdążyły się już wypalić niewyrządzając szkód w obiekcie. Stwierdzono jednak niewielkie zadymienie na poddaszu budynku, które po sprawdzeniu kamerą termowizyjną przewietrzono. W końcowej fazie sprawdzono mieszkanie pod kątem obecności tlenku węgla.
Po około 30 minutach zastępy wróciły do koszar.
Warto dodać, że był to pierwszy wyjazd alarmowy naszego nowego nabytku! 😁

Tego samego dnia kilka minut przed godziną 14:00 zastępy GBA 4/16, GBA 4,1/30/4 i SHD 21 zadysponowane zostały do pożaru piwnicy również w naszym mieście

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że doszło do pożaru składowanego w piwnicy opału. Natychmiast zbudowano linię główną oraz linię gaśniczą. Do miejsca pożaru wprowadzono dwie roty: gaśniczą i rozpoznawczo-ratowniczą, których zadaniem było zabezpieczenie pomieszczeń, zlokalizowanie pożaru oraz jego ugaszenie. Następnie wyniesiono nadpalony materiał palny na zewnątrz, który został przelany wodą. Udzielono również KPP poszkodowanemu właścicielowi budynku, który podtruł się dymem próbując samodzielnie gasić ogień.
Działania przybyłych zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania w budynku, budowie linii głównej i gaśniczej do miejsca pożaru, wprowadzeniu do strefy niebezpiecznej dwóch rot wyposażonych w APB oraz kamerę termowizyjną i linię gaśniczą, ugaszeniu ognia, wyniesieniu i przelaniu nadpalonego wyposażenia i opału oraz udzieleniu KPP poszkodowanej osobie.
Po około 1 godzinie zastępy zakończyły działania.W działaniach udział brały:
Pożar sadzy w kominie:
OSP Brusy - GBA 4/16 MAN
OSP Brusy - GBA 4,1/30/4 MAN
OSP Brusy - SHD 21 Star

Pożar piwnicy:
OSP Brusy - GBA 4/16 MAN
OSP Brusy - GBA 4,1/30/4 MAN
OSP Brusy - SHD 21 Star
JRG Chojnice - GCBA 8/50 Renault (zawrócony)
JRG Chojnice - Grupa operacyjna
Zespół Ratownictwa Medycznego "S" Chojnice
Policja Brusy

<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 1708 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 344 254