Dzisiaj jest wtorek, 23 lipca 2024 roku. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy.


Pożar budynku mieszkalnego w Brusach

Interwencje OSP Brusy - czwartek, 4 lutego 2021 r.

Dziś, tj. 4.02.2021 około godziny 1:45 zastępy GBA 4/16, GBA 4,1/30/4 i SHD 21 zadysponowane zostały do zadymienia w budynku mieszkalnym.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że w jednym z pokoi doszło do pożaru drewnianych elementów konstrukcyjnych znajdujących się w stropie pomiędzy parterem, a piętrem obiektu. Do miejsca pożaru wprowadzona została 3 osobowy zespół strażaków wyposażonych w sprzęt ochrony dróg oddechowych, linię gaśniczą, podręczny sprzęt burzący oraz kamerę termowizyjną. Jego zadaniem było przeszukanie obiektu w poszukiwaniu ewentualnych poszkodowanych, lokalizacja pożaru oraz jego ugaszenie. Po ewakuacji lokatorów przystąpiono do działań gaśniczych. Przystąpiono tym samym do niezbędnych prac rozbiórkowych, ponieważ pożar był ukryty. W fazie końcowej rozpoczęto wentylację budynku. Po jej zakończeniu budynek sprawdzono pod kątem obecności tlenku węgla urządzeniem pomiarowym.

W wyniku pożaru poszkodowana została jedna osoba przebywająca w pomieszczeniu, w którym doszło do pożaru. Pacjentowi udzielono Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, a następnie przekazano go pod opiekę przybyłego na miejsce ZRM.

Działania przybyłych zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania w budynku, budowie linii gaśniczej, przeszukaniu obiektu w poszukiwaniu poszkodowanych, lokalizacji i ugaszeniu pożaru, udzieleniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy poszkodowanemu, wykonaniu niezbędnych prac rozbiórkowych, wentylacji obiektu oraz sprawdzeniu mieszkania pod względem obecności tlenku węgla.
Po około 3 godzinach zastępy wróciły do koszar.

Fot. J.Sz. D.O.W działaniach udział brały:
OSP Brusy - GBA 4/16 MAN
OSP Brusy - GBA 4,1/30/4 MAN
OSP Brusy - SHD 21 Star
JRG Chojnice - GCBA 8/50 Renault
JRG Chojnice - Grupa operacyjna
Zespół Ratownictwa Medycznego "P" Brusy
Policja Chojnice

<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 1294 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 344 241