Dzisiaj jest wtorek, 18 czerwca 2024 roku. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli.


Pożar w Szkole Podstawowej nr 1 w Brusach

Ćwiczenia, szkolenia i pokazy - środa, 21 września 2022 r.

Dziś, tj. 21.09.2022 około godziny 10:00 zastępy GBA 4/16 i GBA 4,1/30/4 zadysponowane zostały do pożaru w Szkole Podstawowej nr 1 w Brusach.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że doszło do pożaru w piwnicy jednego z bloków. Personel szkoły przeprowadził ewakuację osób przebywających w placówce jeszcze przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej. Niestety po sprawdzeniu stanu osobowego okazało się, że brakuje jednej osoby - pracownika.
Do obiektu natychmiast wprowadzono rotę w sile 3 ratowników wyposażoną w sprzęt ochrony dróg oddechowych, kamerę termowizyjną oraz linię gaśniczą, której zadaniem było przeszukanie pomieszczeń piwnicznych celem lokalizacji pożaru oraz odnalezieniu osoby poszkodowanej. Po odnalezieniu jej natychmiastowo przystąpiono do ewakuacji. Ofiara została następnie przekazana rocie medycznej, która przystąpiła do udzielania KPP.
Działania przybyłych zastępów polegały na zabezpieczeniu i rozpoznaniu miejsca zdarzenia, budowie linii gaśniczej do miejsca pożaru, odnalezieniu osoby poszkodowanej oraz lokalizacji i ugaszeniu pożaru, a także udzieleniu KPP ofiarze zdarzenia.

Na szczęście to były tylko ćwiczenia, których celem było doskonalenie współpracy jednostek PSP z OSP, sprawdzeniu drożności dróg dojazdowych dla wozów bojowych jak również zapoznaniu się z warunkami prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych na obiekcie szkolym.W działaniach udział brały:
OSP Brusy - GBA 4/16 MAN
OSP Brusy - GBA 4,1/30/4 MAN
OSP Czyczkowy - GCBA 5/32 Jelcz
JRG Chojnice - GCBA 8/50 Renault
JRG Chojnice - Grupa operacyjna
KP PSP Chojnice - Grupa operacyjna

<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 2066 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 333 141