Dzisiaj jest wtorek, 23 lipca 2024 roku. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy.


Pożar stolarni w Łubnej

Interwencje OSP Brusy - poniedziałek, 29 maja 2023 r.

Dziś, tj. 29.05.2023 kilka minut po godzinie 3:00 zastęp GBA 4,1/30/4 zadysponowany został do pożaru stolarni w miejscowości Łubna w gminie Czersk. Ze względu na niewystarczające siły i środki KDR podjął decyzję o zadysponowaniu także zastępu SHD 21.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastaliśmy prowadzące już działania gaśnicze zastępy z gminy Czersk oraz JRG Chojnice. Z powodu problemów z zaopatrzeniem wodnym poleceniem Kierującego Działaniem Ratowniczym nasz zastęp wraz z zastępem z OSP Rytel oddelegowany został do utworzenia punktu NIAGARA, tj. punktu zaopatrzenia wodnego. Magistralę wodną, która zasiliła zastępy prowadzące działania gaśnicze zbudował zastęp GLM z OSP Kosobudy. W tym czasie zastęp SHD 21 oczekiwał w gotowości na polecenia. W szczytowym momencie w działaniach brało udział około 30 zastępów z gmin Brusy, Czersk, Chojnice jak również JRG Chojnice i JRG Starogard Gdański. Ponadto na miejsce przybył Komendant Wojewódzki PSP - nadbryg. Piotr Socha, który przejął kierowanie działaniami.
Działania przybyłych zastępów polegały na zabezpieczeniu i rozpoznaniu miejsca zdarzenia, prowadzeniu działań w obronie budynku lakierni, prowadzeniu działań w natarciu na objęte pożarem obiekty, organizacji punktu NIAGARA, rozbiórce wymaganych elementów obiektów oraz dogaszeniu pogorzeliska.
Zastęp GBA 4,1/30/4 wrócił do bazy po około 5 godzinach.W działaniach udział brały:
Komenda Wojewódzka PSP w Gdańsku
Siły i środki z terenu powiatu chojnickiego i starogardzkiego, w tym:
OSP Brusy - GBA 4,1/30/4 MAN
OSP Brusy - SHD 21 Star
OSP Męcikał - GCBA 5/24 Jelcz
OSP Lubnia - GCBA 5/32 Jelcz
OSP Kosobudy - GLM 8 Ford + przyczepka wężowa

<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 1173 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 344 275